Aitäh, Helgi Erilaid!


28. juuni 1942 – 24. märts 2023Raadio on imeline meedium. Pilt rääkivat küll enam kui tuhat sõna, aga hääl sõnade taga annab edasi palju rohkem kui üks pilt. Ja hääl raadios, raadiohääl, võib olla imeline külaline sinu kodus. Seda siis, kui sa ootad seda häält, sest see on ilus ja selle hääle omanik räägib sinu enda imelist emakeelt. Selline hääl oli Helgi Erilaiul.


Helgi Erilaid valiti aastal 2015 Eesti kaunimaks naishääleks. See oli raadiokuulajate valik. „Ainulaadne hääl, mis paneb kuulama ja köidab. Lummav tämber. Hääl, mis otse naelutab raadio külge,“ – nii on Eesti Raadio kuulajad tema häält iseloomustanud. Ja selle hääle taga oli erakordselt meeldiv ja tark inimene. Ma ei tea, mitu kilomeetrit linti sai Eesti Raadios täis Laupäevamosaiiki, mis meelitas eelmise sajandi seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel raadio ette sadu tuhandeid noori. Ma ei tea, kui palju sellest alles on. Nüüd ehk juba digitaalselt. Ma loodan, et Aja jälg kivis ja Heli jälg ajas on kõik alles ning järelkuulatavad.


Eesti Raadio saab järgmisel aastal saja-aastaseks. Helgi Erilaid töötas Eesti Raadios üle 50 aasta.


Nüüd tuleb temast rääkida minevikus. Helgi Erilaid, tõelise raadiohääle omanik, suri 24. märtsil 2023. aastal 80-aastaselt. Aitäh, et olid olemas! Puhka rahus!Eesti Ajakirjanike Liidu juhatus