Image

Eesti Ajakirjanike Liidu konverents 9.detsember 2022

Järelvaatamiseks1. "Kui sekkub poliitik(a)" - Väliskogemuse vestlusring

Mida on Eestil õppida välismaalt - Taani, Poola, Ungari kogemusest? Riigid on pressivabaduse indeksi erinevates otstes ja õppetunnid seega erinevad.

Räägivad Taani Ajakirjanike Liidu president Tine Johannsen, Ungari netiväljaande Telex.hu ajakirjanik Kata Janecskó ja Poola ehe Gazeta Wyborcza peatoimetaja Piotr Stasiński. Vestlust juhtis EALi esimees Helle Tiikmaa.

Tõlge lisatud tekstina.


2. Läti eetikamaastikku tutvustab Läti avalikõigusliku meedia ombuds Anda Rozulkane.

Tõlge lisatud tekstina.


3. "Eesti ajakirjanduse eetikakoodeks? Või Eesti ajakirjanike eetikakoodeks?" TÜ ajakirjandusprofessori Halliki Harro-Loidi ettekanne


4. "6 teesi ajakirjanduse eetikakoodeksi kohta - semiootiline vaade koodeksile" Ajakirjandusuurija Maarja Lõhmuse ettekanne


5. "Eetikakoodeks - oli, on ja jääb?" - Eesti vestlusring

Eesti ajakirjanduse eetikakoodeks on kehtinud sellisena veerandsada aastat. Selle alusel on tehtud otsuseid hea ja halva, tõese ja eksliku ajakirjanduse eristamiseks. Kuigi aastate jooksul on aeg-ajalt ette tulnud hüüdjaid hääli, et koodeks vajaks kohendamist, kaasajastamist või suuremat remonti, pole tegudele mindud. Kas aga peaks? Ajakirjandusväli pole kaugeltki enam samasugune kui 25 aasta eest, ajakirjanduse suured väärtused – sõltumatus ja vabadus, erapooletus ja selgus – on aga säilinud justkui samadena.

Vestlusringis osalesid Halliki Harro-Loit, Maarja Lõhmus, KUKU raadio peatoimetaja Madis Kimmel ja Noorte Ajakirjanike Seltsi juhatuse liige Greete Lehepuu. Sõna said ka Helle Tiikmaa ja EALi liige Jüri Ehasalu. Vestlust juhtis EALi aseesimees Ago Gaškov.

Arutelu pildigaleriiLisateave:


Helle Tiikmaa

Eesti Ajakirjanike Liidu esimees

eal@eal.ee

+372-5333-9699